Advertisement


Piechna znowu będzie gwiazdą?
Kibice już zacierają ręce. Piłkarze wykonują ostatnie szlify taktyki. Powód? W sobotę rusza piłkarska wiosna w II lidze. Drużyna marzeń - w rundzie rewanżowej to określenie ma być synonimem dwóch zespołów. Są nimi Kolejarz Stróże i Sandecja Nowy Sącz. Ekipy dzieli kilkanaście kilometrów, łączy za to wspólny cel - obie myślą tylko o awansie.

- Nic innego nas nie interesuje - jasno deklarują trenerzy obu zespołów, Wojciech Osyra i Robert Moskal. Już dziś można śmiało postawić miliony, że najjaśniejszą gwiazdą Kolejarza będzie Grzegorz Piechna. Niechciany w Polonii Warszawa "Kiełbasa" już w sparingach imponował skutecznością. - "Czarnym Koszulom" udowodnię, że zrobiły błąd tak szybko mnie skreślając - powtarza odkąd podpisał kontrakt z zespołem senatora Stanisława Koguta. Przy jego boku ogromną skalę swojego talentu powinien udowodnić Sebastian Kurowski. Tego piłkarza nie chciała z kolei Cracovia. - Od Grzegorza mogę się wiele nauczyć. To przecież świetny piłkarz - mówi Sebastian. O Krzysztofie Lipeckim kibice w Małopolsce już zapomnieli.

To ma się zmienić. "Lipa" jest nowym liderem środka pola Kolejarza. Kiedyś grał w Hutniku Kraków i Górniku Wieliczka. Po występach na pierwszym froncie w Motorze Lublin teraz chce na ten poziom wskoczyć z ekipą Osyry. Sandecja ma również nowego lidera. Jest nim Dariusz Zawadzki. Po jego podaniach bramki mają zdobywać Piotr Chlipała i Wojciech Fabianowski. Właśnie na to trio pozyskane z Kmity Zabierzów najbardziej liczą kibice "Sandy". Nie wolno jednak zapominać, że w kadrze zespołu jest jeszcze najskuteczniejszy piłkarz II ligi, Piotr Bania. Tym samym tylko KSZO może skutecznie zablokować obie ekipy w marszu na pierwszy front.

POLSKA Gazeta Krakowska 12.03.2009
 

Komentarze

komentarze
zyz, 2009-04-05 12:55

Nie ma się co cieszyć!Jak na razie to nie pokazali nic ciekawego!!!

kibic kks, 2009-03-13 19:04

I liga jest nasza;)


 1 
Strona 1 z 1 ( 2 komentarze )

Wpisz komentarz poniżej.

* Podanie adresu e-mail nie jest obowiazkowe. Nie będzie on wyświetlany, jest widoczny tylko dla administratora

Sądecki Bartnik - Hotel