Advertisement


"Piwosze" sprawili dużą niespodziankę
Nie tak wyobrażali sobie kibice Kolejarza zakończenie jesiennych spotkań. Miały być trzy oczka lub chociaż remis i spokojna zima na fotelu lidera.


Tymczasem Kolejarz, który przed tygodniem zaprezentował się znakomicie w Wieliczce, teraz zszedł z boiska pokonany przez inny małopolski zespół – Okocimskiego.

Co więcej, zwycięstwo gości było w pełni zasłużone. Drużyna z Brzeska zagrała dojrzalej, zastosowała wysoki pressing i nie pozwalała liderowi na rozwinięcie skrzydeł. Najsłabszy na boisku był sędzia. Już w 5 min po starciu w polu karnym wskazał na rzut rzut karny dla gości, ale po konsultacji z sędzią asystentem zmienił decyzję. Dwie minuty później Kolejarz mógł prowadzić. Mocne uderzenie z wolnego Księżyca przeszło obok bramki. Podobnie jak strzał Drąga z dystansu w 29 min. To właśnie po zakończeniu tej akcji Okocimski przeprowadził kontratak. Daleką piłkę musnął głową Księżyc, trafiła ona następnie do Szczoczarza, który znajdując się w sytuacji sam na sam z Towarnickim nie dał mu szans na obronę.

Druga odsłona przyniosła kolejne bramki. Już pierwsza akcja po zmianie stron zakończyła się golem. Prokop wślizgiem wybijał piłkę, przejął ją Kajca i z ok. 16 m po długim rogu skierował do bramki. Kilka minut później Szczoczarz jeszcze raz dał się poznać z dobrej strony defensywie ze Stróż. Doświadczony snajper po otrzymaniu piłki na 16 metrze od bramki rywali nie miał problemów z celnym trafieniem. Zaskoczeni takim obrotem spotkania gospodarze za wszelką cenę chcieli zmazać wysoką porażkę i zdobyć chociaż honorowe trafienie. W 54 min po zagraniu Drąga piłka odbiła się w polu karnym od zawodnika Okocimskiego i sędzia wskazał na rzut karny. Prokop pewnie wykorzystał „jedenastkę”. Od tego momentu miejscowi ruszyli do ataku licząc na kolejne trafienia. Dudziński miał dwie dobre sytuacje. Najpierw jego strzał zmierzał w środek bramki i nie stanowił zagrożenia dla Paleja, a następnie uderzenie zawodnika Kolejarza minęło cel.

Wojciech Osyra (trener Kolejarza) Niestety nie zakończyliśmy pierwszej rundy zwycięstwem. Tak jak sobie to planowaliśmy. Okocimski to dobry zespół i wygrał. Ale i tak uważam, że z pierwszej części sezonu należy być zadowolonym.

 

 

Komentarze

komentarze

Jeszcze nie ma komentarzy do tego artykułu...Strona 1 z 0 ( 0 komentarze )

Wpisz komentarz poniżej.

* Podanie adresu e-mail nie jest obowiazkowe. Nie będzie on wyświetlany, jest widoczny tylko dla administratora

Sądecki Bartnik - Hotel