Advertisement


Prace na stadionie Kolejarza Stróże

Wymogi licencyjne PZPN dotyczące stadionu na grę w II lidze są nieubłagane.

Co najmniej 1 000 miejsc siedzących przy minimalnej pojemności stadionu 1 300 osób, a w tym pół tysiąca siedzisk z zadaszeniem. Do tego sektory dla prasy, delegatów PZPN oraz szatnie spełniające pełne wymogi sanitarne i pomieszczenie dla sędziów.

To najważniejsze punkty z długiej listy wymogów jakie stawia PZPN na kluby które od 26 lipca grac będą w nowej II lidze.

W Stróżach nie tracąc czasu, już wzięto się do pracy. Roboty rozpoczęto od przymiarki do budowy zadaszenia na głównej trybunie, wstępnie wytyczono i oszacowano miejsce na filary które będą podtrzymywać dach. Słupy będą zakotwiczone w wale ziemnym za trybuną dzięki czemu w oglądaniu meczów nic nie będzie przeszkadzać. Ponadto krzesełka pojawią się za bramką od strony rzeki oraz ukończona ma zostać trybuna honorowa z zadaszeniem.

Obecnie prace trwają nad powiększeniem trybuny głównej która otrzyma dodatkowe rzędy siedzeń. Wykopano już ziemię pod nowe fundamenty. Obok powstaje konstrukcja drugiej trybuny, która będzie przedłużeniem loży honorowej. Ta trybuna będzie zadaszona. Prace nad murawą zostały już prawie ukończone. Wczoraj firma ze Starego Sącza położyła nową nawierzchnie trawiastą w klepowiskach pod polem karnym. Wyrównane zostały także wszystkie wzniesienia i doły z płyty boiska w których także pojawiła się trawa z rolek. Teraz trzeba dać jej czas na trwałe związanie z gruntem. Prace na stadionie potrwają jeszcze ok. trzy tygodnie.

W budowie są też dwa boiska treningowe.

Na ten cel klub przeznaczył tereny przy rzece "Biała", gdzie dawniej znajdowało się dzikie boisko, na którym trenowali juniorzy, gdy nie było warunków aby skorzystali z głównego obiektu. Miejsca nowym boiskom musiała ustąpić także stara scena koncertowa, która pamięta takie sławy jak: Golec uOrkiestra, Monika Brodka czy Robert Janowski.

Zagospodarowaniem terenu, oraz przygotowaniem miejsca treningowego zajmuje się klub wraz z firmą Park M, która przeprowadza także renowacje murawy na głównym obiekcje Kolejarza.

Więcej zdjęć na stronie Kolejarza.

www.kolejarz.net

 

Komentarze

komentarze
Mietek Zaba, 2011-03-06 12:44

Dlaczego gmina remontuje stary stadion a zaniechano planow wybudowania nowego stadionu?
Nowy stadion byly wspanialym dodatkiem dla Stroz, lepsze mecze wiecej kibicow no i gosci. Stary stadion mozna wyremontowac i oddac do uzytku dziecim szkolnym, mlodziezy niepelnosprawnej itd. Mieszkam od lat w USA i myslalem ze odwiedzajac Stroze w tym roku bede kibicowal na meczach na nowym stadionie! Co tu grane?

ja, 2008-07-21 14:41

Zastanówcie się najpierw co lepsze,stary remontować czy zaczynać nowy.Bo jak na razie to ani to,ani to.Ten stary to najlepiej przenieście wypoczywającym pod okna. Dla Was przecież to żaden problem,a oni się ucieszą.

ani, 2008-07-13 18:51

Owszem coś robią,szkoda tylko, że się wygłupiają.
U nas to normalne i tak zawsze było,najpierw robią ,potem myślą.No i tak wszystko w naszych kochanych Stróżach wygląda.

obserwator, 2008-07-12 19:10

Daleki jestem od krytyki wszelkich działań lecz jeśli się widzi te prace to śmiać się chce Owszem trybunę na budynku robią koło płyty też coś zrobili, choć nierówności jak były to są.Za trybunami wykopali dziury teraz je z powrotem zawalili zaplecze do trenowania na dole wyrównali spychem początkiem lipca i koniec cisza(teraz nawet młodzież niema gdzie potrenować) Paru ludzi coś tam robi lecz napewno na inaugurację rozgrywek stadion niebędzie gotowy.

ja, 2008-07-11 23:26

No a co z tym nowym stadionem.Tyle było szumu a tu stary remontujecie?

eska, 2008-07-08 10:38

nie ma sceny, gdzie znajdziemy cień na tamie? :(


 1 
Strona 1 z 1 ( 6 komentarze )

Wpisz komentarz poniżej.

* Podanie adresu e-mail nie jest obowiazkowe. Nie będzie on wyświetlany, jest widoczny tylko dla administratora

Sądecki Bartnik - Hotel