Advertisement


Popołudnie w Stróżach
    Kiedy tylko pogoda dopisuje i mamy wolne popołudnie warto, zamiast spędzać czas przed telewizorem, wybrać sie na wycieczkę. Może to być spokojny spacer po naszej malowniczej okolicy, kilkugodzinna wyprawa w góry lub odwiedziny u Sądeckiego Bartnika.
Gdyby jednak padało, również nie możemy narzekać... warto skorzystać z basenu, udać się na ujeżdżalnie lub zjeść w dobrym towarzystwie pizze w Soprano.


Kowalnia

    
Kowalnia to malownicza chociaż niewielka górka na Zawodziu. Jest swoistym tarasem widokowym z którego możemy podziwiać panoramę Stróż. Jej zbocze pełne jest śladów II Wojny Światowej w postaci np. okopów. Do niedawana atrakcją była również studnia u stóp Kowalni wykopana w jamie stanowiącej początek korytarza wykutego w skale który miał prowadzić na drugą stronę góry (prac zaniechano ze względu na trudne warunki geologiczne, a początek korytarza zasypano ze względów bezpieczeństwa)


Cmentarz wojskowy

Ukryty w dolince wśród drzew, niewielki ale zadbany cmentarz z I Wojny Światowej. Dojdziemy do niego "czarną drogą" - dla niewtajemniczonych - z centrum Stróż kierujemy się na hospicjum/ hipoterapię i za firmą Hydromet pierwsza droga w lewo (jest drogowskaz).


„Beskidzkie Morskie Oko”

Morskie Oko jest jednym z największych (ok. 50 x 20 m) w polskich Karpatach fliszowych jezior osuwiskowych. To osobliwe, nieco tajemnicze i pełne niesamowitego uroku jeziorko zlokalizowane jest w Szymbarku, na zboczu Maślanej Góry, w bezpośrednim sąsiedztwie rezerwatu przyrody Jelenia Góra. Dojście możliwe jest zarówno od strony Szymbarku szlakiem Szymbark-Łęgi – Maślana Góra jak i ze Stróż przez Wyskitną Szlakiem im. Wincentego Pola (po drodze napotkamy Źródełko św. Jana)
Morskie Oko najlepiej odwiedzić jesienią lub wiosną gdyż w lecie częściowo a czasem nawet całkowicie wysycha.

Źródełko św. Jana

Jest to niewielkie, urocze źródełko znajdujące się nieopodal Szlaku im. Wincentego Pola. Tuż przy nim znajdują sie drewniany krzyż i kapliczki na drzewie - dzięki którym łatwiej znajdziemy ukryte w zieleni źródło. Woda z niego ma mieć właściwości lecznicze.


Muzeum Pszczelarstwa im. Bogdana Szymusika

Muzeum to znajduje się na terenie gospodarstwa pasiecznego Sądecki Bartnik i posiada oryginalną kolekcję ponad 100 uli - kłodowych, figularnych, ramkowych oraz słomiane kószki, a także licznych narzędzi: podkurzaczy,miodarek, rojołapek, pras do otrzymywania węzy, przedmiotów służących do hodowli matek i innych. Oprócz ekspozycji uli gospodarstwo przygotowało mnóstwo innych atrakcji: chaty wystawowe, Kuźnie, plac zabaw - „Pszczela wioska”, a także oryginalny zwierzyniec gdzie zobaczymy m.in. strusie. Ozdobą muzeum jest kilkunastometrowa Karpacka Brać Milenijna - pomnik poświęcony pszczole. Na zmęczonych zwiedzaniem czeka restauracja „Bartna Chata”, na miejscu można też zakupić różne gatunki miodów oraz inne wyroby pszczele.
W pierwszą niedzielę lipca warto wybrać sie tam na Biesiadę u Bartnika – festyn połączony z prelekcjami, wykładami i degustacją m.in miodów pitnych. Muzeum czynne: 9.00 - 16.00
Kontakt: Stróże 235, tel: +48 18 4451882


Basen

Basen o głębokości 1,3 m znajduje się w Ośrodku Rehabilitacyjno-Szkoleniowym im. Ojca Pio. Ponadto możemy tam skorzystać z Jacuzzi, sauny i masaży wodnych. Kontakt: (0-18) 445 43 41


Hipoterapia

Ośrodek hipoterapii posiada krytą ujeżdżalnię więc bez względu na pogodę możemy korzystać z uroków jazdy konnej. Proponowane są tam różne formy spędzenia czasu: oprowadzanie na koniu, jazda na lonży, jazda na ujeżdżalni, jazda w terenie a dla wygodnych jazda bryczką lub saniami.

Soprano

Miejsce godne uwagi i polecenia. Niewielki lokal znajdujący się na wprost Ośrodka Rehabilitacyjno-Szkoleniowego. Do odwiedzenia go zachęca nie tylko sympatyczna atmosfera i wspaniała obsługa ale przede wszystkim rewelacyjna pizza.
 

Komentarze

komentarze
Barbara, 2012-11-22 09:14

Spacer do źródełka św. Jana skończył się rozczarowaniem, ponieważ jest tylko drewniany krzyż i kapliczka. Źródełko to już nie jest dostępne dla turystów i spacerowiczów, ponieważ zabetonowano go i korzystają z niego tylko nieliczni mieszkańcy z okolic, a las niestety na tym traci.

Maciek, 2010-10-25 11:25

Soprano super lokal, bardzo dobra pizza, szkoda tylko że w miejscu dla niepalących wali konkretnie fajkami.

Rocko jak ktoś wyżej napisał bardzo dobry klub jak chce ktoś dostać po ryju, brak jakiej kolwiek ochrony, większość tam to małolaty.

Bartnik sądecki nic a nic nie ma tam ciekawego

Pałacyk pod różą jest ok

hehe, 2010-02-07 00:53

pizza?? byłem i widziałem jak kucharka wychodzi z wc nie myjąc rąk a potem robi pizze, pierożki też nie lepiej co piąty pierog palec oblizany przy klejeniu. thx

ave satan

Podróżnik, 2009-11-08 21:23

Byłem w muzeum pszczelarstwa w Stróżach. Całkiem fajne miejsce, zwłaszcza dla dzieciaków, bo poza ciekawymi ulami jest plac zabaw i zwierzaki do karmienia :) Mnie podobały się rzeźbione ule [w-droge.pl]

robert, 2009-10-16 22:05

polecam muzeum pszczelarstwa,już kolejny raz odwiedzam to miejsce z rodzina i nikt nie jest znudzony.miła aura

Ona, 2009-09-06 15:07

Dołączam się do prośby Soni:)

Sonia, 2009-09-01 12:21

magda mozesz powiedziec mi jaki jest mniej wiecej cennik jazdy konnej i jak to mniej wiecej wyglada??

jacek, 2009-08-05 15:48

kawiarnie rocko można odwiedzić jeśli chce się poderwać jakąś mało rozgarniętą, napaloną 15stkę albo jeśli się chce dostać porządnie w ryj. to jak najbardziej znajdą się chętni:) nie polecam tego lokalu

kazia, 2009-06-06 20:24

zgadzam sie z kolezanka po nizej.. w rocko sa superowe impry!!!!

regina!, 2009-06-06 20:23

a ja polecam kawiarnie ROCKO!! są tam superowe imprezy w sobote!! jest extrA

Jagoda, 2009-01-14 16:20

Miałam przyjemność wraz ze swoimi przyjaciółmi bawić się na 'Andrzejkach' i w czarowną noc sylwestrową w 'Bartnej Chacie' w Sądeckim Bartniku. Było miodowo dosłownie i w przenośni. Wszystkie szczegóły precyzyjnie dopracowane-menu, nakrycie stołów, obsługa, muzyka i dodatkowe atrakcje: wróżby andrzejkowe, fajerwerki w Nowym Roku i zupełna bomba - grzaniec z miodu pitnego przy ognisku i fajerwerkach (!). Nie zauważyłam niezadowolonych.

mirko, 2008-09-05 15:08

jeśli chodzi o lokal to zdecydowanie polecam restauracje u miki, super pizza i przede wszystkim klimat jakiego nie znajdziecie w żadnej innej restauracji w okolicy. można śmiało wybrać się tam z dziećmi bo jest sporo miejsca a właściciele pomyśleli także o zabawkach dla nich

magdax, 2008-07-10 11:03

Polecam jazdę konną, sama jeżdżę i jest extra!!


 1 
Strona 1 z 1 ( 13 komentarze )

Wpisz komentarz poniżej.

* Podanie adresu e-mail nie jest obowiazkowe. Nie będzie on wyświetlany, jest widoczny tylko dla administratora

Sądecki Bartnik - Hotel